Şık ve İnce Yapılı Yazlık Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyim gerek yaz gerekse kış aylarında kullanılmak üzere çok çeşitli ürünleri kullanıma sunmasının yanı sıra, genel olarak uzun kollu modellerin kıyafetlerde kullanıldığı bir moda koludur.

Bu nedenle özellikle yaz aylarında kullanılması söz konusu olan kıyafetlerin seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olmakla birlikte, bunlardan en önemlisi, seçilecek kıyafetin üretiminde kullanılacak olan kumaşlardır.

Yazlık Tesettür Giyimde Kumaş Seçimi

Yazlık olarak üretilen ve satışa sunulan tesettür giyim kıyafetlerinde, seçim yapılırken renk ve modelden önce bakılması gereken en önemli nokta, ürünün üretildiği kumaştır.

Yaz aylarının sıcaklık dereceleri ve kıyafetlerin tamamının uzun kollu olduğu düşünülerek, genel olarak terletmeyecek ve giyen kişinin üzerine yapışma etkisi yapmayacak kumaşların tercih edilmesi, kullanım rahatlığı açısından tercih edilmelidir.

Şifon, tül ve buna benzer kumaşlarla üretilen kıyafetlerden kesinlikle uzak durulmalı, mümkünse hava alan kumaşlar tercih edilmelidir. Bu çeşitler arasında ince keten kumaşlar, yaz akşamlarında giymek için tercih edilebilecek ürünlerde hoş bir alternatif sağlayacaktır.

Yazlık Tesettür Kıyafetlerde Sık Tercih Edilenler

Özellikle yazın uçuş uçuş bir görüntü sergilemesinden dolayı tercih edilen bol kesim etekler ve aynı şekilde bol kesimli pantolonlar, tesettür giyim kategorisinde vazgeçilmezler arasında yer almaktadır.

İnce kumaşlardan, astarlı bir şekilde üretilmiş olan ve temas oranı en aza indirilerek terlemenin önüne geçen modellerde eteklerin seçilmesi sayesinde kolaylıkla şık bir yaz tarzına sahip olmak mümkün olurken, üst kısım için gömlek modelinde ince kumaştan kıyafetler tercih edilebilmektedir.

Ancak yaz modasının en vazgeçilmezleri arasında feraceler yer almaktadır. Özellikle kısa kollu giyilmesi durumunda ince kumaştan bir ferace ile görüntünün toparlanması ve gündelik bir kombin oluşturulması sayesinde, sıcak yaz aylarında ferah bir görünüme kavuşmak oldukça kolaydır.

Yaz Akşamları İçin Tercih Edilen Modeller

Gündüzler her ne kadar sıcak geçse de yazları da pek çok akşam, kayda değer ölçüde serin geçmektedir.

Bu nedenle, tesettür giyim kategorisinde yaz akşamları için üretilmiş, sıcaklamaya neden olmayan ancak serin havalarda kullanıma uygun pek çok yelek modeli bulunmaktadır.

Kolsuz yapıları ve bele oturan tasarımları sayesinde yelekler pek çok farklı ürün ile rahatlıkla bir arada kullanılabilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle, örneğin ferace kullanımında dahi, feracenin ince olması durumunda ek bir parça olarak kombine uygun bir şekilde rahatlıkla kullanılabilmektedirler.

Yaz renklerine uygun ince kumaşlardan tasarlanmış olan şallar, yelekler ile kullanıldığında yine şık ve hızlı bir şekilde yaz tarzına sahip olma imkânı bulunmaktadır.