Renk ve Desenleriyle Göz Kamaştıran Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyim genel olarak farklı renklerin ve desenlerin kolaylıkla bir araya getirilebilmesi konusunda, tercih eden kişilere geniş bir kombinasyon yelpazesi sunmaktadır.

Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, zıt renkler, büyük desenler, uyumlu ve ton farkı ile oluşturulmuş kombinler gibi birbirinden farklı pek çok tarza rastlamak mümkündür. Ancak yapılacak olan kombinin bir desen üzerinden belirgin bir tarza sahip olmasının hedeflendiği durumlarda parçaların dikkatle seçilmesi gerekmektedir.

Büyük Desenlere Sahip Tek Bir Parça ile Kombin Yapmak

Her giyim tarzında olduğu gibi tesettür giyim alanında da desenlerin kullanılacağı kombinlerin yapımına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Zira küçük ve farklı desenlere sahip birden fazla parçanın bir arada kullanılması bir karmaşaya neden olabileceğinden dolayı, hoş olmayan ve göz yoran bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Bu durumda dikkat edilmesi gereken nokta, tek bir büyük parçanın desenli tercih edilmesi ve diğer kombin ürünlerinin, desen içerisinde yer alan düz renklerin herhangi birinden tercih edilmesi durumudur.

Klasik Desenlerin Kullanımı

Tesettür giyim konusunda, diğer moda kollarında olduğu gibi pek çok klasik desen kullanılmaktadır.

Büyük ve rüstik desenlerin yanı sıra zebra ya da leopar gibi desenlerin de kullanımı, tesettür giyim ürünlerinde oldukça yaygındır. Bu gibi desenlerin tercih edileceği ürünler ile yapılacak olan kombinlerde de yine dikkat edilmesi gereken nokta, kombin içerisinde, desenin renklerinden birinin kullanılmasıdır.

Örneğin leopar desenli uzun bir kumaş yeleğin ana parça olarak seçilmesi durumunda altın kahve ya da daha kiremit rengine yakın renklerde bir pantolon ve bej renklerde gömlek tercih edilmelidir. Bu sayede kıyafetler bir bütün oluşturacağı gibi, göz yormaktan uzak ancak iddialı ve şık bir kombin elde edilebilmektedir.

Aksesuarların Desenli Tercih Edilmesi

Tamamen düz renkler ile kombin yapılması durumunda, tesettür giyim alanında dikkat çeken bir kombin elde etmek için aksesuarların desenli tercih edilmesi gerekebilmektedir.

Bu noktada, dikkat edilmesi gereken durum ne renklerde kıyafetlerin seçildiğidir. Pembe ya da mavi, açık yeşil, hâkî gibi tonların hâkim olduğu yaz kombinleri için çiçek ve kuş işlemeli çantalar, kombinin tamamlanması için tercih edilebilirken, sonbahar renklerinin hâkim olduğu kıyafetler ile hazırlanan kombinlerde, yaprak desenleri ile süslenmiş püsküllü şallar ile kombinler kolaylıkla tamamlanabilmektedir.

Daha cesur bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar ise, ayakkabılarını da desenli tercih ederek kombinlerine kolaylıkla hareket katabilmektedirler.